Ar žaislus vaikui pirkti ar nuomoti?

Kyla klausimas "Ar žaislus vaikui pirkti ar nuomoti?"

Žaislų nuoma, žaislų prenumerata, nuomoti ar pirkti žaislus, mediniai žaislai, vaiko deute

Būnant 3 vaikų tėvais mums irgi kyla šis klausimas.  Ir žinote, vieno atsakymo nėra.  

Tiek pirkimas, tiek žaislų nuoma turi savų pliusų ir minusų.  

Galime apžvelgti juos. 

Žaislų nuomos pliusai:

 • Pirmiausia tai nuomojant žaislus vaikas žaidžia su kokybiškais žaislais už ženkliai mažesnę kainą. Vaiko dėžutėje yra žaislai iš patikimų gamintojų, kurie garantuoja, jog žaislai yra saugūs, lavina vaiko įgūdžius. Kita vertus mes patys įvertiname ar žaislas atitinka mūsų reikalavimus, ar norime juos dėti į nuomos dėžutes. Gaunamos žaislų dėžutės vertė yra ženkliai didesnė nei sumokate už jų nuomą.
 • Žinoma, ne mažiau svarbu, jog kiekvieną mėnesį žaislai yra keičiami. Nepriklausomai kiek laiko nuomositės žaislus, žaislai nesikartos (nebent pageidausite patys kažkurį žaislą gauti pakartotinai). Žaislų kaita yra naudinga vaikui. Kai vaikas gali rinktis iš kelių žaislų, jis patiria mažiau dirgiklių. Todėl labiau susikoncentruoja į žaidimą, o ne į žaislo pasirinkimą. Vaikas ilgesnį laiką žaisdamas su vienu žaislu lavina savo kantrybę, susikaupimą, pastabumą ir greičiau įtvirtina įgūdį, kurį lavina konkretus žaislas. Taipogi, mažesnis žaislų pasirinkimas skatina vaiko kūrybiškumą. O sutikite, kūrybiškumas, plačiąja prasme, yra naudingas visuose gyvenimo situacijose. 
Žaislų nuoma, žaislų prenumerata, mediniai zaislai, edukaciniai žaislai
 •  Žaislų kaita vaiką moko dalintis. Ir dažnai sulaukiame tėvų pastebėjimų, jog nuomojant žaislus ilgesnį laiką vaikas noriau dalinasi tiek šeimoje, tiek darželyje. Žinoma, išmokyti vaiką šio įgūdžio vien užsakyti žaislų nepakaks, reikalingas tėvų įsitraukimas, kalbėjimas apie dalinimasis. Bet žaislų kaita prie to tikrai prisideda. Žinoma, žaislų kaitą galima daryti ir iš turimų žaislų. Tačiau iš praktikos galiu pasakyti, jog tai nėra labai lengvas procesas. Jis reikalauja ne mažai pasiruošimo. Nes mažo vaiko poreikiai ir įgūdžiai keičiasi labai sparčiai, todėl svarbu žinoti, kokiu metu paduoti tinkamą žaislą. Nes  vaikui paėmus per sudėtingą žaislą, vaikas gali nesuprasti kaip reikia žaisti su šiuo žaislu, o tai kels neigiamas emocijas. Padavus žaislą, kuris yra lengvai įveikiamas, vaikas nepatirs iššūkių ir netobulės. 
 • Namie bus mažiau įtampos. Netvarka namie kelia irzulį. O turint daug žaislų netvarkos tiesiog neįmanoma išvengti. Netvarkoje vaikas negeba susikoncentruoti ir išsirinkti žaidimo, su kuriuo žaistų ilgesnį laiką. Bet būtų keista, jei nuspręstume vaikui neduoti žaislų vardan tvarkos namie. Vaikui reikia žaislų ir jų reikia daug. Tik ne visų vienu metu. Vaikas mokosi ir pažįstą pasaulį per žaidimą. Vaikui dažnai žaidžiant su skirtingais žaislais, kuria lavina smulkiąją motoriką – įgūdis tobulėja. Tai, savo ruožtu, palengvina būsimų uždavinių mokykloje atlikimą. Taipogi, ilgėja vaiko gebėjimas susikaupti ir sutelkti dėmesį. Siekiant užtikrinti kokybišką vaikų ugdymą, svarbu pasirinkti tinkamus žaislus. Dažnu atveju geros kokybės žaislai ne tik lavina smulkiosios motorikos vystymąsi, bet ir skatina vaikų kūrybiškumą, loginį ir kritinį mąstymą. Todėl, renkantis žaislus, turėtume atkreipti dėmesį ne tik į pramogos aspektą, bet ir į tai, kaip žaislas prisideda prie vaiko raidos.
 •  Tvarumo aspektas. Net 90 procentų visų vaikiškų žaislų yra pagaminta iš plastiko ir jie naudojami vidutiniškai tik 6 mėnesius. O 80 procentų žaislų patenka į sąvartynus, deginimo krosnis arba vandenynus. Statistika rodo, jog 0 – 3 metų vaikams žaislų yra perkama daugiausia. Tai labai natūralu, jog kuo mažesnis vaikas, tuo jo įgūdžiai keičiasi sparčiausiai. Nuomoti žaislus yra mažas pokytis šeimos gyvenime, kuris turi didelį poveikį gamtai. Žinoma prie atliekų mažinimo galima prisidėti ir kitais būdais. Pavyzdžiui labai puiki iniciatyva “Žaislų mainytuvės”, kurių metu kaimynai, draugai ar iniciatyvinės grupės dalijasi vaiko žaislais ir daiktais, taip jiems suteikdami antrą gyvenimą. Taipogi, mamos yra labai išradingos ir pagamina visokių veikų pačios. “Pasidaryk pats” iš namų apyvokos reikmenų – tai raktas mažinant atliekų kiekį. Pastaruoju metu atsiranda nemažai iniciatyvų tokių, kaip “Daiktų bibliotekos”, “Ačiū” stotelės, tai rodo, jog vis daugiau žmonių atranda sąmoningo vartojimo aspektą. 
dovanu idejos 1- 2 metu vaikui, zaislu nuoma, zaislu prenumerata, vaiko dezute

Net neabejoju, jog žaislų nuoma turi ir kitų pliusų. Nes kiekvienas renkamės pagal savo poreikį. Bet aptarkime žaislų nuomos minusus ir dažniausiai pasitaikančius mitus. 

 • Dažniausiai tenka girdėti abejonę, jog nuomojant žaislus negali žinoti jų kokybės, ar žaislai nebus sulūžę, purvini. Ir labai pritariu, jog tai pats svarbiausias aspektas, į kurį reikia atsižvelgti nuomojant žaislus. Net neabejoju, jog pasitaiko skirtingų paslaugų tiekėjų, bet save gerbiantys ir atsakingi paslaugos teikėjai niekad savo klientams nesiųs sulūžusių žaislų, žaislų, kuriems trūksta dalių ar tuo labiau purvinų žaislų. Gavus netinkamus žaislus reikėtų pirmiausia informuoti paslaugos tiekėją ir prašyti pakeisti žaislus arba grąžinti pinigus. Jei paslaugos tiekėjas nesutinka to padaryti, kreipkitės į valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą (D.U.K. | VVTAT). Todėl mes labai dažnai komunikuojame apie žaislų valymą ir apžiūrą. Žaislus dezinfekuojame su BIO-CIRCLE šalto rūko generatoriumi.  Naudojame 100% natūralų dezinfekcinį skystį, kuris veiksmingai naikina net 99,9% bakterijų ir virusų, tarp jų ir COVID-19.  Tai pravartu pasidomėti apie paslaugos tiekėją prieš nuomojantis žaislus, jei informacijos apie žaislų valymą nerandate internetiniame puslapyje, parašykite jiems laišką/ žinutę.  
 • Dar viena baimė, jog vaikas sulaužys žaislą ir teks papildomai mokėti. Tai labai natūralus nuogąstavimas. Žinoma tiek nuomotą, tiek savo turimą žaislą reikėtų naudoti pagal pirminę jų paskirtį ir mokyti vaiką tausoti žaislą. Bet jei žaislas lūžta tiesiog vaikui žaidžiant, tai pirmiausia dėl to atsakingi paslaugos tiekėjai, nes neparinko kokybiško žaislo. Kokybiški žaislai greitai nelūžta. Todėl papildomai apmokestini klientą už sugadintą žaislą būtų šiek tiek neteisinga. Žinoma kiekviena žaislų nuomos įmonė turi savo vidines taisykles, su kuriomis supažindina savo klientus. Vaiko dėžutė neima papildomo mokesčio už sugadintus žaislus ar pamestas dalis. Mes prisiimame pilną atsakomybę už tai, jog klientai gauna kokybiškas ir atsakingai atrinktus, amžių atitinkančius žaislus. Taipogi, kurdami žaislų nuomos paslaugą pirmiausia norime palengvinti tėvų kasdienybę, o nesukurti dar vieną papildomą rūpestį.  Ir tikime, jog specialiai vaikas tikrai nelaužė žaislo. O vaikai mokosi statydami, griaudami.  O jei pasimeta žaislo dalys, mes jas pritaikome ar pagaminame, jog žaislas galėtų toliau tęsti savo kelionę. Labai dažnu atveju, šeimos rastas dalis atsiunčia su kita dėžute.  
 • Kitas labai dažnai kylantis klausimas, kas jei mano vaikas nenorės grąžinti žaislo?

  Tačiau šis klausimas neramina labiau tėvus, o ne vaikus. Vaikams per mėnesį atsibosta bet koks žaislas. Taip pat vaikai mokosi suprasti žaislų skolinimosi ir grąžinimo svarbą. Ir vaikai greitai perpranta, jog vienus žaislus išsiuntus, jis gauna naujus, dar nematytus žaislus. Kita vertus, jei kuris žaislas labai patiktų vaikui, jūs galite jį grąžinti dar sekantį mėnesį su kita žaislų dėžute. Mūsų tikslas ir vizija – mažinti vartojimą, mažinti žaislų patekimą į sąvartyną, skatinti pakartotinį panaudojimą.  

 • Žaislų nuoma yra brangi: tai yra įprasta baimė. Jau šiek tiek tai aptarėme prie žaislų nuomos privalumų. Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog žaislų nuoma yra brangiau, tačiau žaislų nuoma gali būti ekonomiškas būdas aprūpinti vaikus įvairiais aukštos kokybės žaislais, neužgriozdinant namų ar nešvaistant pinigų žaislams. Nuomojamos dėžutės vertė yra ženkliai didesnė nei nuomos kaina. Žaislų nuoma taip pat leidžia atskirti vaiko trumpalaikį susižavėjimą žaislu nuo susidomėjimo ir įsitraukimo.
 • Pamiršiu, kada reikia grąžinti žaislus ir teks sumokėti papildomai.  Dar vienas nuogąstavimas. Vėlgi skirtingi paslaugos tiekėjai turi savo vidines taisykles, kaip apmokestinami klientai. Tikrai reiktų pasidomėti ir prieš užsakant paslaugą perskaityti paslaugų naudojimo sąlygas ir taisykles. Šios taisyklės yra privalomos visoms indiferentinėms svetainėms. Ten bus aprašytos ir sankcijos pamiršus laiku grąžinti žaislus.  
Montessori priemonių nuoma, žaislų nuoma, medinių žaislų nuoma, edukacinių žaislų nuoma, Vaiko dėžutė

Palyginimai:

 • Pirkdami žaislus galime turėti ilgalaikę investiciją, o nuomojant – ekonominę alternatyvą be ilgalaikio įsipareigojimo.
 • Nuomojant žaislus galima išbandyti įvairius žaislus ir žaidimo idėjas, tuo tarpu perkant – pasirinkti tik vieną ar kelis.
 • Pirktas žaislas visad po ranka, o nuomojant žaislus išvengiama daiktų pertekliaus ir prisidedame prie aplinkos tausojimo.

  ❕️Į ką atkreipti dėmesį:
 • Nuomojantis žaislus svarbu patikrinti taisykles ir sąlygas, ypač susijusias su grąžinimu ir žaislų būklės apžiūra.
 • Perkant žaislus, verta atkreipti dėmesį į jų kokybę, saugumą ir ilgaamžiškumą.
 • Svarbu įvertinti savo poreikius, lūkesčius ir finansinę galimybę prieš nusprendžiant, ar pirkti ar nuomotis žaislus.

  Mano nuomonė žaislų pirkimas gali puikiai papildyti žaislų nuomą ir atvirkščiai.
  Vaikams žaislų reikia daug ir skirtingų, bet ne visų vienu metu.
Balansinė lenta, atviro tipo žaislai, vaiko dezute, žaislų nuoma, mediniai žaislai
Montessori priemonių nuoma, žaislų nuoma, medinių žaislų nuoma, edukacinių žaislų nuoma, Vaiko dėžutė
Montessori priemonių nuoma, žaislų nuoma, medinių žaislų nuoma, edukacinių žaislų nuoma, Vaiko dėžutė
Montessori priemonių nuoma, žaislų nuoma, medinių žaislų nuoma, edukacinių žaislų nuoma, Vaiko dėžutė
Montessori priemonių nuoma, žaislų nuoma, medinių žaislų nuoma, edukacinių žaislų nuoma, Vaiko dėžutė

Susidomėjai žaislais, išbandyk žaislų nuomą

Žaislų nuomos privalumai

🧸Žaislų įvairovė kiekvieną mėnesį
Vaikai išbando didelę įvairovę žaislų, kurie pritaikyti pagal vaiko amžių. Vaikas lavina skirtingus įgūdžius.

🧸Tvarkingesni namai
Nebereikia sukti galvos,kur dėti nusibodusius ir nebenaudojamus žaislus. Vaikas labiau sutelkia dėmesį, kai žaislų pasirinkimas nėra didelis. Naudingiau yra keisti žaislus, nei pateikti vaikui daug žaislų vienu metu.

🧸Kokybė prieš kiekybę
Vaikas žaidžia su kokybiškais, edukaciniais žaislais. Gautų žaislų rinkinys vertas ženkliai daugiau nei nuomos kaina. Taip pat vaikas mokosi saugoti daiktus ir jais dalintis.

🧸Labai patogu
Nebereikia vykti į prekybos centrą rinktis žaislų. Gaunate žaislų rinkinį, kurį sudaro 5 žaislai ir visi jie atitinka vaiko mažių.

Kai pasirenkate nuomotis žaislus, apsaugote vandenynus ir sąvartynus nuo papildomo plastiko.
Tai nedidelis pokytis, turintis didelį poveikį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

*

*