Vaikų kambario idėjos

Interjero dizainerė Julija, IJANDESIGN įkūrėja, pasidalino patarimais, kaip įrengti vaiko kambarį

2022-aisiais metais įrengiant vaiko kambarį madingiausia: pastelinės spalvos ir medis

// PASTELINIAI TONAI

Rožinis kvarcas bei melsvai žydra – ir toliau vyraus kartu su kitais švelniais, ramiais tonais (natūralia molio spalva, pilka, smėline, prigesinta alyvuogių). Interjero dizainas gali būti pagyvintas ryškesniais akcentais, spalvomis, tokiomis, kaip oranžinė, tamsiai žalia, auksinė, sodraus raudono vyno.

// NATŪRALIOS MEDŽIAGOS

Dar viena vyraujanti tendencija – tai natūralių medžiagų ir gamtos įkvėptų motyvų naudojimas interjereMust–have akcentu tampa medinės lovytės, lentynėlės ir žaislai (atrodo grįžtam į senus laikus). Taip pat populiarūs augalų ir gyvūnų raštai, natūralūs audiniai – medvilnė, linas.

Natūralios medžiagos dominuoja net renkantis žaislus. Mediniai žaislai neišeina iš mados, nes yra patvarūs, saugūs ir kokybiški. 

ijandesign interjero dizainas vaiko kambaryje

// ATVIRA ERDVĖ = ATVIRA ŠIRDIS

Šį sezoną tampa madinga mažylio kambarį paversti atvira erdve, t. y., sujungti su tėvų miegamuoju ar netgi svetaine. Tai reiškia, kad tėveliai galės matyti vaiką ir nebereiks specialių klausymosi įrenginių. Norint šiek tiek privatumo, kambarėliai gali būti atskiriami mobiliomis sienelėmis, sunkiomis draperijomis, slenkamosiomis durimis ir pan.

Kadangi erdvės yra atviros, tėvai nenori namų paversti žaislų sandėliu. Todėl rekomenduojama vaiko erdvėje pastatyti atvirą lentyną, kurioje būtų sudėti žaislai. Žaislai turi būti vaiko akių lygyje, lengvai pasiekiami vaikui. Rekomenduojama vaikui vienu metu pateikti 5 – 6 žaislus. Taip vaikas gali sukoncentruoti dėmesį. Po kelių savaičių, žaislus keisti kitais. Kai nedaug žaislų kambaryje vaikas mokosi padėti žaislus į vietą. Tvarkymas yra itin patogus ir nekeliantis streso.

Šioje vietoje labai pasitarnauja Lietuvoje unikali  paslauga – žaislų nuoma.  

// LOVYTĖ

Pagrindiniu kambario cinkeliu rinkitės lovytę, kuri bus tarsi pareiškimas – tai subtilus ir modernus interjero dizainas. Nepabijokite rinktis peršviečiamų akrilo, itin didelių ar nesimetriškų, konvertuojamų konstrukcijų. Jei mėgstate subtilesnę stilistiką, ne tokią inovatyvią, rinkitės antikvarines komodas, kėdes. Pasitelkite viduramžių moderną, vintažą ar shabby chic.

// BERIBĖ EKSPRESIJA

Dabar „pasidaryk pats“ manija. Tad tėveliai, gebantys kurti ir konstruoti patys, tikrai ras būdų, kaip vaiko kambarį paversti unikaliu. Dekoruokite sienas, baldus, klijuokite lipdukus, pieškite… Pasitelkite fantaziją!

Vaiko kambario interjero dizainas turi būti parinktas atidžiai. Juk tai erdvė, kur vaikas žais, ilsėsis, mokysis, kurs… Jei įrengdami mažylio kambarį susiduriate su begale klausimų – kreipkitės į mane. Aš – taip pat mama, tad puikiai suprantu, kaip svarbu vaiko kambarį įrengti viską apgalvojus!

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

*

*