Žaislų rotacija

Apie žaislų rotaciją pastaruoju metu labai daug kalbama. Ir matome akivaizdžią jo naudą, bet kodėl taip sunku tai padaryti. O kartais atrodo, jog sukrauni, surūšiuoji, atiduodi dalį žaislų, bet staiga bam – Kalėdos, bam – vaiko gimtadienis. Ir vėl viskas iš pradžių.

Bet viskas su šiuo jausmu yra gerai, o aš pateiksiu keletą patarimų, kuriais dalinuosi ir savo moterų bendruomenėje.

Pirmiausia turime užsinorėti, jog namuose būtų mažiau žaislų, o vaiko kambarys tvarkingesnis. Tada pasirenkame strategiją. Vieną iš strategijų siūlė ir Julijus Cezaris: Skaldyk ir valdyk. Tai puikiai tinka ir žaislų tvarkymui.

Visus namie esančius žaislus suskirstome į grupes. Turime puikią progą peržiūrėti žaislus, išmesti sulūžusius, atiduoti „išaugtus“ žaislus.  Mūsų tikslas yra, jog vienu metu vaikas galėtų pasiekti 7-10 žaislų. Žaislai turėtų būti sudėti į atviras lentynas.

Žaislų rotazija, Žaislų nuoma, Tvarkingas vaiko kambarys

Žingsniai:

  1. Pradėkite išmesdami visą akivaizdų „šlamštą“. Sulaužyti žaislai, dėlionės ir žaidimai su trūkstamomis detalėmis, „Happy Meal“ prizai ir vakarėlio dovanos – visa tai keliauja tiesiai į šiukšliadėžę. Į kitą krūvą sudėkite visus žaislus, kuriuos jūsų vaikai išaugo. Jei jis nebetinka jūsų vaiko vystymuisi, jis nebenusipelnė vietos jūsų namuose. „Išaugtus“ žaislus atiduokite šeimoms, kurios augina mažesnius vaikus arba nuvežkite į Jūsų mieste esančias Daiktų kiemo ar Dėkui stoteles. Jums tai nebereikalingi daiktai, o kažkas bus labai laimingi.
  1. Atrinktus žaislus surūšiuokite į grupes, pvz:
  • Menas ir amatai: modelinas, piešimo popierius, pieštukai, spalvinimo knygelės
  • Knygos
  • Konstruktoriai: lego, kaladėlės
  • Vaidmenų žaislai: t.y. kostiumai, aksesuarai, virtuvės reikmenys, žaisliniai įrankiai
  • Žaidimai ir galvosūkiai: stalo žaidimai, formelių rūšiuoklės
  • Judėjimo/motorikos žaislai: Žaislinės mašinos, muzikos instrumentai, stumdukai
  • Socialinis/emocinis žaidimas: lėlės, lėlių nameliai.
  1. Iš atrinktų žaislų sukurkite rinkinius. Rinkinių kiekis priklauso nuo turimų žaislų. Bet rekomenduojama sudaryti nuo 3 – 6 rinkinių. Jei vaikas turi 20 mašinėlių, jas taip pat suskirstykite į grupes. Bet vienu metu vaikui padėsite žaisti su 3 mašinėlėmis. Rinkdamiesi pabandykite pagalvoti, kaip jūsų vaikas žaistų su komplekte esančiais daiktais, ir ieškokite galimybių paskatinti kūrybišką kryžminį žaidimą. Pavyzdžiui, rinkinyje su mašinėlėmis labai tiktų kaladėlės, iš kurių vaikas galės pasistatyti garažą arba arbatos rinkinį su jų lėlėmis. Rekomenduojama personažus sudėti į vieną rinkinį. Na tarkime jei rinkinyje yra vaiko mėgstama „My Little Pony“ dėlionė, tai dėkite  plastikinius ponius.
  1. Visus rikinius sudėkite į atskiras dėžes. Rekomenduojama ant dėžės pasižymėti jos turinį, taip bus paprasčiau atrasti. Bet rekomenduojama, jog šių dėžių su žaislais vaikas nematytų ir nerastų.
  1. Žaislus iš pirmos dėžės sudėliokite į atvirą lentyną. Lentynų yra skirtingų. Svarbu, jog vaikas galėtų pasiekti žaislus ir bet kada priėjęs pradėti žaisti su ten esančiais žaislais.
  1. Išardykite dėlionę ar darbelį. Užbaigta veikla vaikui yra ne tokia įdomi kaip nebaigta. O jei dėlionės pagrindą padėsite ant lentynos, o jos dalis subersite į krepšelį, tai paskatins vaiko smalsumą.
  1. Tegul viskas kas reikalinga žaisti su konkrečiu žaislu būna vienoje vietoje. Tarkime, jei padedate indelius su plastilinu, modelinu, tai šalia turėtų būti ir reikalingi įrankiai, formelės, kilimėlis stalui apsaugoti.
  2. Kas kiek laiko keisti žaislus sprendžiate Jūs. Taisyklių nėra. Stebėkite savo vaiką. Gali keisti kas dvi savaites arba kas tris dienas.

Sveikiname! Jūsų namai tapo tvarkingesni, Jūsų vaikas labiau sukoncentruos dėmesį ir bus kūrybiškesnis.

žaislų rotacija, žaislų nuoma

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

*

*