Kodėl vaiko kambaryje reikalingas veidrodis?

Pagal Montessori rekomendacijas įrengtame vaiko kambaryje dažnai ant sienos yra veidrodis. Nors konkretūs veidrodžio tikslai keičiasi kūdikiui augant, jo naudingumas išlieka pastovus. Visą vaikystę vaikas palaikys regimąją veiklą, judėjimą, pažinimo vystymąsi ir savarankiškumą.

Veidrodžio vaidmuo naujagimiams ankstyvoje kūdikystėje (0-6 mėn)

Vaikų psichologai mano, kad vaikai veidrodyje savęs neatpažįsta iki 18 -22 mėnesių, tačiau veidrodžio turėjimas yra įdomi stimuliacija, taip pat pažinimo pratimas. Kai kūdikis judina savo kūną žiūrėdamas į veidrodį, jis mato, kaip kitas kūdikis atlieka vienodus judesius. Vaikui gulint arti veidrodžio atsiveria atvira viso kambario perspektyva. Kai jų regėjimas pagerės, jie naudos veidrodį, norėdami ištirti kampus ir objektus kambaryje, taip pat savo tėvų ir globėjų veidus, kai jie įeina į kambarį. Gulėdamas ant pilvuko priešais veidrodį, kūdikis kelia galvytę, kad galėtų žiūrėti į savo veidą ir kambarį už jo. Šis darbas sustiprina jų kūdikio raumenis, kurie padės sėdint ir judant.

Veidrodis vaiko kambaryje, Montessori metodika, Edukaciniai žaislai
Veidrodis vaiko kambaryje, Montessori metodika, Edukaciniai žaislai
Veidrodis vaiko kambaryje, Montessori metodika, Edukaciniai žaislai

Veidrodis judančiam kūdikiui (6-18 mėn.)

Kai kūdikis pradeda judėti, jis pats ropoja link veidrodžio.

Šiuo metu palei veidrodį, galima pritvirtinti strypą, kad kūdikis galėtų įsikibti ir atsistoti. Strypas turėtų būti maždaug mažylio krūtinės aukštyje – tiesiai virš juosmens. Naudojant veidrodį kaip vizualinį padrąsinimą, kūdikis ilgainiui atsitrauks ant strypo ir pamatys, kad „kūdikiui“ veidrodyje sekasi taip pat! Taigi veidrodis ir strypas kartu palaikys jūsų kūdikio motorinius judesius.

Veidrodis jūsų mažyliui (15-36 mėn.)

Maždaug po 18 mėnesių mažylis supranta, kaip veikia veidrodis. Šiuo metu, kai žiūri į veidrodį, vaikai supranta, kad žiūri į save. Dabar galės išmokti praktinio veidrodžio naudojimo. Dabar mažyliui reikia matyti savo kūną. Šiame etape vaikui pasireiškia noras pasirūpinti savimi. Šalia veidrodžio padėkite krepšelį su šluoste, plaukų šepečiu ir parodykite, kaip šukuotis plaukus žiūrint į veidrodį ar kaip šluoste nusivalyti veidą. Taip bus skatinamas vaiko savarankiškumas.  Taip pat galite parodyt, kaip ryte pasitikrinti savo aprangą: „Kojinės, kelnės, marškiniai“.

Veidrodis puikiai pasitarnauja ir mokantis tarti žodžius.

Veidrodis vaiko kambaryje, Montessori metodika, Edukaciniai žaislai
Veidrodis vaiko kambaryje, Montessori metodika, Edukaciniai žaislai
Veidrodis vaiko kambaryje, Montessori metodika, Edukaciniai žaislai

Yra keli patarimai, kur nereikėtų kabinti veidrodžio:

  • Nekabinkite veidrodžio ant durų, kambario ar spintos. Tokiu atveju veidrodiniai atspindžiai nuolat judės ir keisis, o tai gali sutrikdyti vaiko psichoemocinę būseną.
  • Saugumo sumetimais nekabinkite veidrodžių su įtrūkimais, įbrėžimais ar kitokiais pažeidimais. Patariama rinktis veidrodį iš organinio stiklo, nes jis tvirtesnis ir atlaikys vaiko tyrinėjimą.
  • Nekabinkite veidrodžio prie vaiko lovos, jog jis pabudęs neišsigąstų. Kadangi veidrodis stimuliuoja vaiką, esant veidrodžiui prie lovos, vaikui gali būti sunku užmigti.
  • Įsitikinkite, jog veidrodis tvirtai pritvirtintas prie sienos ir nėra galimybės, jog jis užkris ant mažylio.
  • Augant vaikui veidrodį reikėtų perkabinti. Pirmaisiais gyvenimo metais veidrodis bus pakabintas ties grindimis, vėliau keliamas aukščiau.
  • Veidrodis turi būti švarus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

*

*